Domů » Otázky a odpovědi z praxe v on-line marketingu » Jak se připravit na Seznam Nákupy

Jak se připravit na Seznam Nákupy

Seznam v roce 2022 postupně zavádí sjednocení inzerce ze Zboží a Produktových inzerátů v Skliku pod názvem SEZNAM NÁKUPY. 

Tato akce proběhne v několika krocích. Některé fáze již proběhly v minulém roce, např. sjednocení konverzních kódů Zboží a Skliku. Nynější stadium – přenést statistky ze Zboží do Skliku, umožnit odtud nastavení výše rozpočtu, poté Produktové inzeráty postupně utlumovat až na nulu a nahradit Zboží inzeráty – potrvá zhruba do srpna 2022.

Podzimní měsíce se ponesou ve znamení dokončení procesu, zejména vyladění možností aukce a výsledkem bude jedna kampaň, ze které obsloužíte produktovou inzerci na Seznamu i Zboží.

Pro koho jsou Seznam Nákupy určeny

Pro všechny e-shopy. Bez ohledu na to, zda již aktivně používají PPC systém SKLIK, produktové kampaně a současně inzerují na srovnávači Zboží.cz. Seznam Nákupy jsou zajímavé i pro e-shopy, které o PPC reklamě na Seznamu teprve uvažují.

Zobrazení

Zboží inzeráty se zobrazí ve všech pozicích ve vyhledávání na Seznamu, tj. top pozice, boční nebo spodní umístění.

Výhody sjednocené inzerce

  • Všechny statistiky na jednom místě, tj. v rozhraní Skliku. Odpadne tedy administrace ve Zboží, vše obsloužíte z Skliku (v budoucnu i stanovení rozpočtu).
  • Možnost reportu kampaň Zboží do Google Data Studia.
  • Možnost platit za produktovou inzerci z jednoho místa.

Co je třeba udělat

  • Pokud ještě nevyužíváte inzerci na Zboží.cz, zaregistrujte se. Bez inzerce na tomto místě nebude možné zobrazit reklamy ve vyhledávání na Seznamu (zatím ji máte zřejmě prostřednictvím Produktových inzerátů v Skliku).
  • Zajistěte si dostatečný kredit v Peněžence na Zboží, nastavte si finanční limit. Hodnota by měla být ideálně vyšší než je součet stávajících kampaní Produktových inzerátů a rozpočtu na Zboží.
  • Vše propojit – dále se dozvíte, jak na to.

Návod na propojení Zboží a Skliku

Ke spuštění Seznam Nákupů je třeba několik jednoduchých kroků:

  1. Základní podmínka – založený profil na Zboží.cz a ten mít propojený s Sklik účtem
  2. V rozhraní Skliku, položka Nástroje klikněte na Propojení se Zboží

 

Propojení se Zboží.cz

3. Zvolíte možnost Spravovat provozovny:

 

Spravovat provozovny

4. Zobrazí se tabulka, kde zatrhnete provozovnu a dáte Potvrdit výběr

 

Výběr provozovny

5. Po výběru provozovny se kampaň sama zobrazí:

 

Zobrazení kampaně Zboží

Pokud Vám Sklik někdo spravuje, je třeba mu přidělit právo Administrátor účtu (Správce kampaní nestačí). Stejně tak mu přidělte přístup do administrace Zboží.