Domů » Google Ads » VIDEO: Jak přidat publika do AdWords vyhledávání

VIDEO: Jak přidat publika do AdWords vyhledávání

Pozn. video neobsahuje zvuk.

Více detailů k použití publik pro kampaně ve vyhledávání a Google nákupy a ke strategiím použití najdete v článku o remarketingu ve vyhledávání.

Postup přidání publika je následující

  1. Vyberte si kampaň ve vyhledávací síti, kampaň Google nákupy nebo kampaň pro dynamické reklamy ve vyhledávání.
  2. Ve vybrané kampani klikněte na položku Publika.
  3. Přidejte nové publikum. Pokud v kampani již nějaké publikum máte, použijte modrou ikonku tužky.
  4. Zvolte publikum nebo publika, které chcete do kampaně vložit.
  5. Ujistěte se, že máte vhodně zvolenu volbu Cílení nebo Pozorování (viz dále).
  6. Publikum uložte.
  7. Pokud je to vhodné upravte nabídku za kliknutí pro členy v publiku.

Většině uživatelů budou stačit publika na úrovni kampaně. Pokud ale potřebujete např. odlišné úpravy nabídek, můžete vložit publika i do jednotlivých reklamních sestav. Google nedoporučuje kombinovat v jedné kampani publika na úrovni kampaně a na úrovni reklamních sestav.

Stručné vysvětlení čtyř typů publik

Podobné segmenty publika – k téměř každému vámi vytvořenému publiku vytvoří AdWords podobný segment. Zjednodušeně řečeno uživatele ve vašem publiku naklonuje tím způsobem, aby v novém publiku byli lidé, kteří jsou vašemu publiku co nejvíce podobní.

Kombinovaná publika – pokud používáte více zdrojů publik, AdWords je automaticky zkombinují do jednoho publika.

Návštěvníci webu – publikum, které lze vytvořit po přidání kódu pro remarketing na váš web. Může obsahovat všechny návštěvníky vašeho webu, který na něj v minulých až 540 dnech zavítali. Jedná se o nejčastěji používané publikum.

Seznamy zákazníků – pokud máte databázi emailů svých zákazníků, můžete jej nahrát do AdWords rozhraní a použít jako publikum.

Cílení vs. Pozorování

Při vkládání publik na vás „číhá“ jedna volba, kde není radno udělat chybu. Pokud do kampaně přidáte publikum s volbou Cílení, zúžíte zásah kampaně pouze na uživatele, kteří jsou ve vašem publiku. Jinak řečeno, pokud přidáte remarketingové publikum s touto volbou do kampaně nákupy, reklamy uvidí pouze lidí, kteří hledají některý z produktů obsažených ve vaší kampani a zároveň jsou v použitém remarketingovém publiku. Zásah kampaně se tak značně zúží.

U volby Pozorování nijak neovlivníte zobrazovaní reklam lidem, kteří ve vašem publiku nejsou. Pro lidi ve vašem publiku můžete upravit výši nabídek. Tato volba se používá daleko častěji, i když u některých specifických strategií přijde vhod i volba Cílení.

Článek napsal/a Filip Hvízdal

Filip se on-line marketingu začal věnovat v roce 2012, kdy vyzkoušel své první Google Ads kampaně za vlastní peníze. V současné době aktivně spravuje kampaně našich VIP klientů s měsíční útratou přes 4.300.000 Kč.
LinkedIn