fbpx
Přeskočit na obsah
Domů » Slovníček pojmů v on-line marketingu » HTTPS a jeho význam pro marketing

HTTPS a jeho význam pro marketing

Co je to HTTPS

Jedná se o zkratku anglického Hyper Text Transfer Protocol Secure. HTTPS je zabezpečená verze HTTP protokolu.

Pokud si prohlížíte stránku na webu, mezi webem a vaším prohlížečem dochází k výměně dat pomocí HTTP protokolu. Pokud tato data nejsou zabezpečena, kdokoliv trochu šikovný může komunikace mezi webem a prohlížečem odchytit.

Pokud byste se připojili k veřejné Wi-Fi síti a vložili na nezabezpečený web např. číslo své kreditní karty při online platbě, vystavujete se velkému riziku zneužité svých údajů. Při nezabezpečené výměně informací mezi vaším prohlížečem a webem bude dojde k poslání čísla platební karty v textové podobě. V případě HTTPS dojde k zašifrování dat a váš prohlížeč pošle zcela nesrozumitelný řetězec znaků.

Význam HTTPS v online marketingu

Z pohledu majitele webu je používání nezabezpečeného webu svým způsobem neúcta k citlivým údajům uživatelů. Nemusí se jednat jen o číslo platební karty, i údaje jako e-mailová adresa nebo jméno a příjmení jsou osobní údaje a zasluhují si ochranu. Pokud tedy na webu máte jakýkoliv formulář, použití HTTPS by mělo být samozřejmé.

S tím, jak roste povědomí uživatelů o potřebě zabezpečení webu a používání HTTPS, roste i počet lidí, kteří nejsou ochotni vyplňovat na nezabezpečeném webu jakékoliv formuláře. HTTPS tedy znamená větší důvěryhodnost firmy, vyšší konverzní poměr a více zákazníků.

Na zabezpečený web klade čím dál větší důraz i Google, weby s HTTPS mají nepatrnou výhodu v neplacených výsledcích vyhledávání. Navíc některé prohlížeče začínají u nezabezpečených webů uvádět poznámku o tom, že web není zabezpečen.

Pokud tedy stále používáte na svém webu nezabezpečený HTTP protokol, vážně popřemýšlejte o přechod na HTTPS. Proces není složitý, ve spolupráci se správcem webu by to měl snadno zvládnout každý majitel webu. Většinou stačí koupit certifikát, nahrát jej na web a provést pár drobných úprav.

Pro nezávaznou nabídku můžete vyplnit poptávkový formulář:

Vaše údaje bude použity v souladu s platnou legislativou a našimi pravidly na ochranu osobních údajů pouze za tím účelem, za jakým je poskytujete.

Nevíte si rady s PPC reklamou?

Pomůžeme i poradíme s online marketingem.

Požádejte o nezávaznou nabídku:
Správa PPC kampaní pro menší firmy

od 11.900 Kč 4.900 Kč měsíčně

Připravili jsme zvýhodněný balíček pro firmy a živnostníky, kteří provozují PPC kampaně s menšími rozpočty.

Přijďte 27. - 28.2. za kolegou Michalem na stánek MarketingPPC v konzultační zóně Czech On-line Expo 2024!

Vstupenky se slevou 50% při použití kódu MPPC50