fbpx
Přeskočit na obsah
Domů » Slovníček pojmů v on-line marketingu » Google Looker Studio Overview

Google Looker Studio Overview

Looker Studio Overview (původní název Google Data Studio) je bezplatný online nástroj od Googlu, který slouží k vizualizaci dat z různých zdrojů. Poskytnutá data vám umožní vytvářet interaktivní a vizuálně líbivé reporty pro lepší přehled o tom, jak se daří vaší firmě nebo vašim zákazníkům.  

Založení služby a následné využívání je jednoduché – stačí mít účet na Google. Poté si propojíte zdroje dat: kliknete na Vytvořit – Zdroje dat a vyberete si, která potřebujete. Zdrojů se nabízí velké množství, většinou si vystačíte s Google Analytics, Google Ads, Facebookem nebo Sklikem.

Výhody Looker Studia

  • Přehlednost všechny systémy máte k dispozici na jednom místě, pouze si napojíte zdroj dat a můžete začít vytvářet přehledy.
  • Jednoduchost – tvorbu přehledu vám usnadní přednastavené šablony. Nicméně nenajdete šablonu podle vašich potřeb, jednoduše si report vytvoříte sami.
  • Automatizace report vytvoříte pouze jednou, následně napojíte zdroj dat, který se automaticky aktualizuje. Reporty tak máte k dispozici kdykoli a k libovolnému datu.
  • Sjednocení dat – v jednom reportu můžete propojit data z různých zdrojů. Například můžete porovnat úspěšnost kampaní z Google Ads nebo Sklik s výsledky z Google Analytics.
  • Sdílení – reporty se automaticky ukládají na váš Google Disk. Můžete rovněž naplánovat pravidelné zasíláni na vámi vybrané e-maily nebo si přehled stáhnout ve formátu PDF. 

Pomůžeme s nastavením a správou PPC kampaní

Požádejte o nezávaznou nabídku

Pro nezávaznou nabídku můžete vyplnit poptávkový formulář:

Vaše údaje bude použity v souladu s platnou legislativou a našimi pravidly na ochranu osobních údajů pouze za tím účelem, za jakým je poskytujete.

Nevíte si rady s PPC reklamou?

Pomůžeme i poradíme s online marketingem.

Požádejte o nezávaznou nabídku:
Správa PPC kampaní pro menší firmy

od 11.900 Kč 4.900 Kč měsíčně

Připravili jsme zvýhodněný balíček pro firmy a živnostníky, kteří provozují PPC kampaně s menšími rozpočty.

Přijďte 27. - 28.2. za kolegou Michalem na stánek MarketingPPC v konzultační zóně Czech On-line Expo 2024!

Vstupenky se slevou 50% při použití kódu MPPC50