fbpx
Přeskočit na obsah
Domů » Slovníček pojmů v on-line marketingu » Vlastní seznamy zákazníků v Skliku

Vlastní seznamy zákazníků v Skliku

Vlastní seznamy zákazníků v Skliku je nástroj, který vám umožní vaše reklamy cílit na specifické skupiny uživatelů na základě dat. Na úvod: Sklik je online reklamní systém provozovaný společností Seznam.cz, který umožňuje zobrazování placených reklam. Reklamy se zobrazují ve vyhledávání a na dalších místech v síti Seznam.

Vlastní seznamy zákazníků jsou velmi užitečné pro zvýšení efektivity reklamních kampaní tím, že umožňují inzerentům opětovně oslovovat uživatele, kteří již měli s danou značkou nebo produktem nějaký kontakt. Můžeme také cílit na nové potenciální zákazníky na základě podobných charakteristik. Statistika ukazuje, že u tohoto typu cílení se zvyšuje pravděpodobnost konverze.

Jak vlastní seznamy zákazníků fungují:

  1. Sběr dat: Inzerent sbírá kontaktní údaje svých zákazníků nebo návštěvníků svého webu, například e-mailové adresy nebo telefonní čísla.
  2. Nahrání seznamu: Tyto informace můžeme následně nahrát do systému Sklik. Zde ale pozor, inzerent musí mít souhlas od uživatelů v souladu s příslušnými zákony o ochraně osobních údajů (např. GDPR).
  3. Segmentace a cílení: Sklik poté umožňuje inzerentům vytvořit segmenty těchto uživatelů nebo použít seznamy zákazníků pro retargetingové kampaně. Inzerenti mohou následně vytvořit cílené reklamy, které přesně odkazují na to, co daný zákazník potřebuje.
  4. Optimalizace kampaně: Použití těchto seznamů může inzerentům pomoci lépe optimalizovat své reklamní kampaně, zvýšit jejich návratnost investic ROAS tím, že koncovým uživatelům poskytují obsah na míru.

Vlastní seznamy zákazníků jsou tedy silným nástrojem pro zvýšení efektivity online marketingových kampaní, zejména ve smyslu retargetingu a budování dlouhodobějších vztahů se zákazníky.

Pomůžeme s nastavením a správou PPC kampaní

Pro nezávaznou nabídku můžete vyplnit poptávkový formulář:

Vaše údaje bude použity v souladu s platnou legislativou a našimi pravidly na ochranu osobních údajů pouze za tím účelem, za jakým je poskytujete.

Nevíte si rady s PPC reklamou?

Pomůžeme i poradíme s online marketingem.

Požádejte o nezávaznou nabídku:
Správa PPC kampaní pro menší firmy

od 11.900 Kč 4.900 Kč měsíčně

Připravili jsme zvýhodněný balíček pro firmy a živnostníky, kteří provozují PPC kampaně s menšími rozpočty.

Přijďte 27. - 28.2. za kolegou Michalem na stánek MarketingPPC v konzultační zóně Czech On-line Expo 2024!

Vstupenky se slevou 50% při použití kódu MPPC50