fbpx
Přeskočit na obsah
Domů » Slovníček pojmů v on-line marketingu » Digitální marketing

Digitální marketing

Digitální marketing, internetový marketing, online marketing… mnoho termínů, které se často používají jako synonyma a na první pohled znamenají to samé. Zatímco u posledních dvou výrazů to pravda je, digitální marketing se od nich liší.

Digitální marketing je obecnější výraz, který zahrnuje všechny marketingové strategie, které k propagaci služeb nebo zboží používají digitální média. Jedná se o velmi starý typ marketingu, který se objevil v roce 1922 s odvysíláním první reklamy v rádiu.

5 hlavních typů digitálního marketingu

1. Obsahový marketing (Content Marketing)

Obsahový marketing je strategie, která se zaměřuje na vytváření hodnotného obsahu pro vaši cílovou skupinu. To může zahrnovat psaní informativních článků, tvorbu blogových příspěvků, natáčení videí, vytváření interaktivních infografik a další formy obsahu, které jsou relevantní pro vaši značku a zákazníky. Cílem je zaujmout publikum, vybudovat si autoritu ve svém odvětví a poskytovat užitečné informace, které oslovují potřeby a zájmy vaší cílové skupiny.

2. Sociální média (Social Media Marketing)

Sociální média jsou nedílnou součástí digitálního marketingu. Platformy jako Facebook, Instagram, Twitter a LinkedIn vám umožňují komunikovat se zákazníky prostřednictvím různých formátů obsahu, jako jsou textové příspěvky, fotky, videa a příběhy. Skrze sociální média můžete budovat komunitu okolo své značky, sdílet aktuality, reagovat na otázky a zvýšit povědomí o vašich produktech a službách.

3. PPC reklama (Pay-Per-Click Advertising)

PPC reklama je model, při kterém platíte za každý proklik na váš inzerát. Klíčovým nástrojem v tomto směru je Google Ads. Vyberete si klíčová slova, na která chcete cílit, a vytvoříte inzeráty, které se zobrazí ve výsledcích vyhledávání. Když někdo klikne na váš inzerát, platíte za tento proklik. Tato forma reklamy vám umožňuje cílit na přesnou cílovou skupinu a měřit účinnost vašich kampaní.

4. E-mailový marketing (Email Marketing)

E-mailový marketing je prostřednictvím e-mailových kampaní efektivním způsobem komunikace se zákazníky. Posílání personalizovaných e-mailů může obsahovat novinky, nabídky, pozvánky na akce, tipy a rady. Důležité je udržovat e-mailový seznam aktuální a cílený, aby zprávy byly relevantní pro příjemce.

5. SEO (Search Engine Optimization)

SEO je proces optimalizace vašeho webu tak, aby se lépe umístil ve výsledcích vyhledávání na vyhledávačích, jako je Google. Klíčové je identifikovat relevantní klíčová slova, která by mohl váš cílový zákazník vyhledávat. Poté optimalizujete obsah, strukturu webu a technické aspekty, aby se vaše stránky co nejlépe zobrazovaly ve výsledcích vyhledávání.

Digitální marketing se však zdaleka neomezuje jen na oblast internetu, spadají pod něj například i tyto oblasti:

  • online marketing,
  • reklamy v rádiu a televizi, podcasty,
  • elektronické billboardy,
  • SMS marketing,
  • mobilní aplikace, které umí pracovat off-line bez přístupu k internetu.

Pomůžeme s nastavením a správou PPC kampaní

Pro nezávaznou nabídku můžete vyplnit poptávkový formulář:

Vaše údaje bude použity v souladu s platnou legislativou a našimi pravidly na ochranu osobních údajů pouze za tím účelem, za jakým je poskytujete.

Nevíte si rady s PPC reklamou?

Pomůžeme i poradíme s online marketingem.

Požádejte o nezávaznou nabídku:
Správa PPC kampaní pro menší firmy

od 11.900 Kč 4.900 Kč měsíčně

Připravili jsme zvýhodněný balíček pro firmy a živnostníky, kteří provozují PPC kampaně s menšími rozpočty.

Přijďte 27. - 28.2. za kolegou Michalem na stánek MarketingPPC v konzultační zóně Czech On-line Expo 2024!

Vstupenky se slevou 50% při použití kódu MPPC50